... 1. místo v okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce obsadila naše studentka Tereza Košařová

Výborné umístění našich studentů v krajském kole soutěže Středoškolská odborná činnost

V úterý 14. května 2013 se na Mendelově gymnáziu v Opavě konalo krajské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost. Dvě práce studentů našeho gymnázia se umístily na předních místech.

Práce Lukáše Červenky a Pavla Valacha Integrace GNU/Linuxu do školní sítě Windows získala třetí místo v oboru Informatika. V této práci studenti shrnuli své několikaleté zkušenosti při budování linuxové sítě na naší škole. Práci si můžete přečíst ZDE.

Vojtěch Brlík s prací Semikvantitativní studie avifauny lokality Metylovičky získal druhé místo v kategorii Ochrana a tvorba životního prostředí. V této práci Vojtěch popsal a v dané lokalitě ověřil málo používané semikvantitativní metody, které by se daly též využít pro analýzu kompletních seznamů pozorovaných druhů. Vojtova práce byla zařazena do tzv. licitace. Speciální komise zanedlouho rozhodne, zda bude tato práce zařazena do celostátního kola. Doufáme, že ano. Vojtěchovu práci si můžete přečíst ZDE.

Všem výše jmenovaným studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Vojtěchovi přejeme postup do celostátního kola, které by se mělo konat 14. až 16. června 2013 v Brně.