... už 14 let pořádáme oblíbenou matematickou soutěž pro žáky 8. tříd ZŠ našeho regionu

Škola základ života - finále

Vyhlášení vítězů XI. ročníku celostátní internetové soutěže o nejlepší epigram a aforismus Škola základ života s podtitulem Láska je láska proběhlo již tradičně na knižním veletrhu Svět knihy 19. 5. 2013. Tuto soutěž pořádá Gymnázium, Praha 7, Nad Štolou 1 ve spolupráci s Obcí spisovatelů, za podpory Světa knihy, s. r. o. Sponzorem soutěže je firma IKAMA, s. r. o., opět na realizaci této soutěže věnovala 15 000 Kč.

Slavní básníci Miroslav Huptych, Jan Vodňanský a Jiří Žáček vybrali nejlepší ze 156 došlých epigramů a z 92 aforismů. Spolu s JUDr. Ivanou Syrůčkovou, zástupkyní firmy Ikama, a Ivanou Lukelovou, organizátorkou soutěže, předali ceny vítězům.

Studenti obdrželi nové knihy básníků - Hodinky s ohňostrojem od Miroslava Huptycha, Dětem a Zpívající memoáry od Jana Vodňanského a Strážce majáku od Jiřího Žáčka - dále diplom, svorku s logem Gymnázia Nad Štolou a zajímavou finanční částku. Básníci nejprve přečetli ukázky ze svých knih, aby obecenstvo patřičně naladili. Pak již četli vítězné epigramy a aforismy studenti a přebírali ceny.

Mezi oceněnými byla i studentka našeho gymnázia Tereza Košařová ze třídy 2. A - obsadila v národním kole 4. místo a získala čestné uznání za svůj aforismus: Láska je jako víkend u babičky – naroste ti bříško, ani nevíš jak...

Vítězný epigram:

VEČER NA MATFYZU

Dnes v noci se s mojí slečnou
budeme dotýkat jak kružnice s tečnou.
Určitě si říkáte, jak to hezky začíná,
kéž by ale slečna byla
víc než prázdná množina.

Vítězný aforismus:

Není všechno zlato, co se krade...

Studenti přednesli své epigramy a aforismy a užili si svou chvilku slávy. Bylo zřejmé, že publikum v Komorním sále se bavilo stejně dobře jako při autorském čtení renomovaných spisovatelů.

Televizní reportáž: