... 1. místo v okresním kole konverzační soutěže v německém jazyce získala naše studentka Dominika Koflerová

Okresní kolo OČJ na Gymnáziu ve Frýdlantě n. O.

6. února 2014 jsme se už tradičně stali pořadateli okresního kola olympiády v českém jazyce. A opět už tradičně jsme měli v soutěži svá želízka v ohni, tři naše studenty. A opět se už stává téměř tradicí, že alespoň některý z našich soutěžících uspěje.

V letošním roce to byla úspěšnost stoprocentní. Eliška Pecinová z 2. A (2. foto) stanula
v I. kategorii na příčce nejvyšší, stejně jako letošní maturant Ivo Saniter ve II. kategorii. Marie Hlavačková, Ivova spolužačka ze třídy 6. A (1. foto), obsadila v téže kategorii třetí místo, takže všichni naši soutěžící žáci postupují do dubnového krajského klání.

Pořádání okresního kola takovéto soutěže vyžaduje od nás – organizátorů značné úsilí, především časové. Jde o akci, při níž musí naše škola pojmout cca 70 hostů (soutěžících, porotkyň, pedagogického doprovodu), takže organizační zajištění není jednoduché. Tím víc nás vždy mrzí, když mnohé školy (některé opakovaně!) své žáky do soutěže nepošlou, nezajistí náhradníky, a dokonce se ani neomluví.

Děkuji proto všem svým kolegyním, členkám předmětové komise Čj, které se na akci podílely. Odměnou za jejich úsilí budiž jim letošní velký úspěch našich studentů.