... účastníme se mnoha charitativních akcí

Výborné umístění našich studentů v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti, Lukáš Červenka vítězem v oboru Informatika

V červnu se do Kutné Hory sjelo přes 300 středoškolských studentů - autorů soutěžních prací postupujících z krajských přehlídek SOČ. Obhajovali své práce v 18 soutěžních oborech zahrnujících technické, přírodovědné a humanitní vědní oblasti, hodnotilo je téměř 90 porotců z vysokých a středních škol, pracovišť Akademie věd v Praze a z praxe.

Po květnovém vítězství v krajském kole SOČ obsadil nyní v celostátním kole vynikající páté místo v oboru Matematika a statistika náš Augustin Žídek s prací „Neúplné sportovní turnaje - Magické ohodnocování (n - 5), (n - 7) a (n - 9)-pravidelných grafů“. Vítězem celostátního kola v oboru Informatika se stal náš Lukáš Červenka, a to se svou prací „Propojení optimalizačních programů s kvantověchemickými softwarovými balíky“. Zároveň obdržel kromě jiných „menších“ ocenění Zvláštní cenu - Cenu Nadačního fondu J. Heyrovského a jeho práce byla nominována do dalších zahraničních soutěží. Augustinovi a Lukášovi blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Více na soc.cz.