... tradiční celoškolní sportovní turnaje v malé kopané a v odbíjené

Historický úspěch: Účast v Mezinárodní matematické olympiádě 2012 v Argentině!

Náš student Josef Svoboda ze třídy 5. A bude v červenci reprezentovat Českou republiku na Mezinárodní matematické olympiádě, která se letos uskuteční v Argentině.

Do reprezentačního týmu se probojoval výborným umístěním v nejobtížnější kategorii A matematické olympiády. V celostátním kole (v Hradci Králové koncem března) se mezi mladými matematiky z České republiky umístil na čtvrtém místě a z následného několikadenního výběrového soustředění (a klání) v Kostelci nad Černými lesy nakonec postupuje do Argentiny v šestičlenném týmu jako druhý nasazený (v současnosti je nejlepším českým mladým matematikem student Gymnázia v Tachově Anh Dung Le). Přejeme Josefu Svobodovi i celému týmu, aby se jim u protinožců v konkurenci 110 států dařilo co nejlépe.