... zahraniční zájezdy studentů do zemí Evropy i do USA

39. ročník Olympiády v českém jazyce

31. října 2012 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo olympiády v českém jazyce. V letošním ročníku soutěžilo celkem 40 studentů. Z I. kategorie postupuje do okresního kola pouze jeden žák, z druhé žáci dva.

Do I. kategorie jsou zařazeni žáci 8. a 9. tříd základních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií – u nás tedy studenti 1. a 2. ročníku šestiletého cyklu. Přihlásilo se 12 soutěžících, kteří bojovali jak v gramatickém testu, tak i ve slohu. Na stupně nejvyšší vystoupily tři studentky – Tereza Košařová z 2. A (1. místo s postupem do okresního kola), Eliška Pecinová z 1. A (2. místo – náhradník) a Silvie Illésová taktéž z 1. A (3. místo).

Ve II. kategorii soutěžilo v letošním ročníku 28 studentů čtyřletého cyklu a příslušných ročníků G6. Nejlepší umístění získala Marie Hlavačková z 5. A6 (1. místo s postupem do okresního kola), na druhou příčku se probojovala Karolína Klosová ze 4. A6 (2. místo s postupem do okresního kola) a jako třetí skončil Čeněk Kraut taktéž ze 4. A6 (náhradník).

Mluvnický test i slohové práce hodnotila odborná porota složená z předsedy a pěti vyučujících českého jazyka a literatury.

Okresní kolo se uskuteční 7. února 2013, naše gymnázium je pověřeno pořadatelstvím.

Všem úspěšným soutěžícím srdečně blahopřejeme a budeme jim držet pěsti v okresním klání!