... 1. místo v okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce obsadila naše studentka Tereza Košařová

Náboj Junior 2018 na našem gymnáziu - 3. místo pro náš tým!

Gymnázium ve Frýdlantě nad Ostravicí se už počtvrté stalo jedním z organizátorů prestižní mezinárodní matematicko-fyzikální soutěže Náboj Junior. Navíc se tentokrát náš tým ve složení Jiří Polách, Jan Opěla, David Petr Lanča a Martina Plevová umístil na krásném třetím místě.

V České republice je celkem 18 organizátorských míst, jedná se víceméně o krajská města (Praha, Brno, Plzeň, Olomouc, Zlín, …), v Moravskoslezském kraji soutěž probíhá jen v Ostravě a u nás ve Frýdlantě. Do Frýdlantu přijelo soutěžit 31 týmů, tj. celkem 124 žáků a studentů ze škol od Frýdku-Místku po Valašské Meziříčí.

Náboj Junior pořádají studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Univerzity Komenského v Bratislavě. Soutěž probíhá na všech místech najednou, trvá dvě hodiny, zvítězí tým, který vyřeší největší počet úloh. Vyřešené úlohy se průběžně zapisují do počítače, takže pořadí týmů je známé ihned po soutěži. V České republice, na Slovensku a v Polsku letos soutěžilo celkem 987 týmů, tj. 3948 žáků ZŠ a studentů víceletých gymnázií.

Letošní ročník Náboje Junior proběhl v pátek 23. listopadu v budově našeho gymnázia. Děkujeme našim studentům, kteří se na organizaci podíleli, a také sponzorům, kteří umožnili zajistit hodnotné ceny. Našimi sponzory letos byli GM klub Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy, Národní superpočítačové centrum IT4 Innovations VŠB Ostrava a Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí. Mohli jsme tak pěknými cenami odměnit šest nejlepších týmů (knihy, kalkulačky, trička, flash disky, ...).

Výsledky soutěže ve Frýdlantě nad Ostravicí:

1. místo: Gymnázium a Průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm
2. místo: Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek-Místek
3. místo: Gymnázium Frýdlant nad Ostravící, nám. TGM 1260

Vítězům blahopřejeme. Jsme rádi, že jsme mohli propagovat matematiku a fyziku, Frýdlant nad Ostravicí i naše gymnázium. Více o soutěži se můžete dovědět na https://junior.naboj.org/.

Za organizátory z naší školy Irena Svobodová

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla