... tradiční celoškolní sportovní turnaje v malé kopané a v odbíjené

Tadeáš Kmenta vítězem soutěže Aplikovaný fyzik 2013

Institut fyziky VŠB - TU Ostrava vyhlásil letos první ročník soutěže Aplikovaný fyzik.
K tomuto staršímu článku přidáváme ještě diplom a film ze soutěže, který k nám dorazil s mírným zpožděním.

V prvním domácím kole měli studenti vyřešit šest zajímavých fyzikálních úloh z praxe a promyslet si měření vybraných laboratorních úloh.

Druhé kolo soutěže se konalo v době jarních prázdnin, v pátek 22.2.2013. Přestože na naší škole bylo zpočátku více zájemců o soutěž, podmínky splnil a do Ostravy dorazil jen Tadeáš Kmenta z 5.A. Výborně si poradil s náročnou laboratorní úlohou (měření tíhového zrychlení pomocí reverzního kyvadla), testem i výpočtovými úlohami a stal se tak s desetibodovým náskokem vítězem soutěže. Na nejlepší studenty také čekaly hodnotné ceny.

Tadeášovi blahopřejeme a přejeme hodně radosti z objevování nových fyzikálních obzorů.

Více o soutěži a o studijním oboru Aplikovaná fyzika najdete na http://af.vsb.cz/

Krátký film ze soutěže Aplikovaný fyzik 2013 ZDE