... 1. místo v okresním kole dějepisné olympiády Mladý historik obsadila naše studentka Jana Menšíková

Úspěch v Gastrosoutěži Bonjour la France

Ve středu 3. dubna se naši studenti 2.A Barbora Přečková, Lucie Karkošková a Tomáš Brož zúčastnili Gastrosoutěže Bonjour la France, kterou organizovala Francouzská aliance v Ostravě při příležitosti Dnů Frankofonie 2013. A zvítězili!

Úkolem všech soutěžících bylo připravit jablečný dezert vycházející z tradiční francouzské kuchyně. Protože každou školu mohlo reprezentovat jen jedno družstvo, zorganizovali jsme již v březnu školní kolo, kde se utkali studenti z 2.A a 3.C (viz fotografie). A naši vítězové nakonec uspěli i v konkurenci dalších deseti týmů z celého kraje a získali 1. místo ziskem 99 bodů ze 100. Krásný výsledek. Gratulujeme!

Mercredi le 3 avril Barbora Přečková, Lucie Karkošková et Tomáš Brož, nos étudiants de la 2e A ont participé à la compétition gastronomique Bonjour la France qui a été organisée par l´Alliance Française à Ostrava à l´occasion des Jours de la Francophonie 2013.

Les équipes de toute la région ont dȗ préparer le dessert à la base des pommes qui avait son origine à la cuisine traditionelle française. Puisque chaque école pouvait être representée par une seule équipe, nous avons dȗ organiser le premier tour de cette compétition à notre école et choisir entre les étudiants de la 2eA et 3eC (voir les photos). Et nos vainqueurs ont gagné la 1ère place entre les 10 autres équipes de la région en reçevant 99 points de 100 points en total. Excellent résultat. Félicitations!