... naši studenti zvítězili v Gastrosoutěži Bonjour la France 2013, pořádané Francouzskou aliancí v Ostravě

Sportovní kurz tříd 3.B, 3.C a 5.A

Ve dnech 16. – 21. června se třídy 3.B, 3.C a 5.A pod vedením pana profesora Pánka zúčastnily sportovního kurzu v Mohelnici.

Horkého nedělního dopoledne se studenti a profesoři setkali na nádraží ve Frýdlantě, odkud vlakem cestovali až do malého městečka v Olomouckém kraji. Po příchodu do kempu následovalo postavení stanů , seznámení se s okolím a také rozdělení studentů do dvou skupin, ve kterých se po zbytek dnů účastnili různorodých sportovních aktivit.

Studenti během pobytu absolvovali rafting na řece Moravě a pěší turistiku v okolí hradu Bouzov, který si důkladně prohlédli za přítomnosti slečny průvodkyně. Měli možnost navštívit Muzeum Olomouckých tvarůžků v Lošticích. Jeden den strávili cvičením vlastního těla při lanových aktivitách a hrách zaměřených na koordinaci pohybu a týmovou spolupráci. Zkusili i lukostřelbu. Sílu svého dechu si mohli ověřit při používání foukaček. Pro některé pak mohl být největší adrenalinový zážitek jištěný seskok z dvanáctimetrové výšky.

Mohelnický autokemp nabízí širokou škálu sportovního vyžití , takže si zájemci mohli ve volném čase zahrát tenis, fotbal, volejbal či minigolf. Přilehlý park zase sváděl k procházkám a běhu.

Čas rychle uběhl a příjemný pobyt se chýlil ke konci. V pátek ráno proběhlo rychlé sbalení stanů, uklizení kempu a třídy se vydaly na cestu domů. Mnozí byli po týdnu plném sportování značně unaveni , avšak v hlavě jim zůstalo plno krásných vzpomínek (například na večerní zpívání u ohně). Kurz se báječně vydařil (děkujeme všem profesorům), při zpáteční cestě panovala spokojená nálada.

Zapsal účastník kurzu z 5.A Radim Valas