... 1. místo v okresním kole dějepisné olympiády Mladý historik obsadila naše studentka Jana Menšíková

Adaptační kurz 1. A, 3. a 4. září 2013

...Pobyt splnil svůj účel, poznali jsme se navzájem a byl to příjemný start do nového školního roku...

V úterý 3. 9. 2013 jsme se vydali na dlouho očekávaný adapťák. Sešli jsme se ve škole za deště, který přestal chvíli poté, co jsme přišli do rekreačního střediska Budoucnost. Tam nás čekali Kuba a Michal z agentury OukyDouky. Měli pro nás spoustu her, ty nás měly stmelit a dát nám možnost navzájem se poznat jinak než ve škole. Po celodenním programu jsme měli ještě večer hrát divadlo – parodii na Červenou karkulku. Všechny pokusy byly originální a hodně jsme se nasmáli.

Druhý den jsme šli do lesa, kde nám instruktoři připravili lanovou dráhu. Při zdolávání překážek jsme se vzájemně jistili, aby se nám nic nestalo. Po obědě následovala závěrečná hra, při které jsme byli rozděleni do tří skupin. Plnili jsme různé úkoly na pěti stanovištích.

Nakonec jsme si sedli do kruhu na zem a sdělovali jsme si nejnovější zážitky z kurzu. Pobyt splnil svůj účel, poznali jsme se navzájem a byl to příjemný start do nového školního roku. Je jen škoda, že tento adapťák byl pro nás poslední.

Daniel, Lucie, Jan, Tomáš a Petra

Reportáž z adaptačního kurzu natočenou televizí Polar můžete zhlédnout zde (video o kurzu začíná asi v čase 3 minuty 40 vteřin):