... v celostátním kole soutěže v anglickém jazyce a konverzaci obsadila Veronika-Elisabet Virta 2. místo, v kraji byla první

Francouzský stážista Tom Marchais na naší škole

V týdnu od 21. – 25. října 2013 na naší škole pobýval francouzský stážista Tom Marchais z pedagogické fakulty v Angers, student magisterského studia.

Ptali jsme se na názory našich studentů na jeho pobyt u nás a zde jsou některé z jejich odpovědí:

Výborná příležitost k procvičení francouzštiny a zlepšení jazyka. Super, že to škola zařídila.

Bylo to moc fajn, mohl by jezdit častěji.

Přítomnost Francouze na naší škole určitě nebyl špatný nápad. Líbilo se mi pozorovat jeho styl vyjadřování. Trochu mě zklamalo, že jsme s ním více nepracovali. I kdyby na nás mluvil a my bychom nerozuměli úplně, nevadilo by mi to. Určitě by z toho každý alespoň něco pochytil, naučili bychom se nějaké hovorové výrazy a podobně.

Celý týden s Francouzem byl moc fajn zpestření. Možná jsme všichni čekali, že se více zapojí do výuky, ale nevadí. Za to všechny odpolední akce byly parádní. Jak bowling, tak pétanque, ale i promítání filmu.

Ten týden byl pro mě velmi zajímavý, dozvěděla jsem se mnoho zajímavých věcí o životě ve Francii. Program byl zajímavý a bylo dobře, že jsme měli šanci poslechnout si jazyk z úst rodilého mluvčího. Byla bych ráda, kdybychom si mohli takový týden někdy v příštích letech zopakovat.

Byla to velká příležitost komunikovat s rodilým Francouzem. Bylo sice trochu těžší pochytit výslovnost. A jeho rychlost projevu byla blesková. Celkově to bylo fajn.

Bylo to super a jsem moc ráda, že jsem si procvičila francouzštinu s rodilým Francouzem.

Je skvělé, že jsme mohli strávit nějaký čas s rodilým mluvčím. Líbilo se mi srovnání různých oslav a svátků. Škoda jen, že k nám nejezdí i studenti z anglicky mluvících zemí.

Myslím, že to bylo přínosné i pro nás začátečníky, protože jsme mohli poslouchat jeho přízvuk, i když jsme mu moc nerozuměli. Pro ty, kteří se učí francouzsky už delší dobu, to muselo být ještě lepší, protože mu určitě více rozuměli.

 

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla