... už 14 let pořádáme oblíbenou matematickou soutěž pro žáky 8. tříd ZŠ našeho regionu

Otevřené dveře na Gymnáziu ve Frýdlantě nad Ostravicí

Čtvrteční odpoledne 9. ledna 2014 se na našem Gymnáziu ve Frýdlantě nad Ostravicí „otevřely dveře“ pro veřejnost a především pro nové zájemce o studium v příštím školním roce. Nejenom díky slunečnému počasí, které k výletu do Frýdlantu snad přímo vybízelo, do naší školy zavítalo několik desítek návštěvníků. Zpravidla se jednalo o mladší studenty v doprovodu rodičů.

Příprava na letošní den otevřených dveří byla pojata opravdu zodpovědně. Už po několik týdnů studenti v rámci výtvarné výchovy vylepšovali a zkrášlovali chodby našeho gymnázia. Příchozí návštěvníci měli dokonce možnost pozorovat některé z nich při práci, chodba v 3. patře se pod barvami a štětci pomalu proměňovala v džungli. Ochotní studenti napříč všemi ročníky se vžili do role průvodců a poskytli tak příchozím individuální prohlídku s osobním komentářem, což zejména budoucí studenti hodnotili velice kladně. Přestože venkovní teplota nebyla typicky lednová, návštěvníkům bylo nabídnuto i malé teplé občerstvení v podobě nejrůznějších čajů, podávaných v naší knihovně.

V učebnách byli po celou dobu k dispozici profesoři, kteří ochotně odpovídali na dotazy rodičů i žáků a tvořili příjemnou atmosféru. Zájemci o přírodní vědy si mohli prohlédnout laboratoře chemie a učebnu fyziky, kde mohli zhlédnout několik zajímavých pokusů, případně si něco sami vyzkoušet.

Podívejte se na krátkou videoreportáž našich studentů!