... už 14 let pořádáme oblíbenou matematickou soutěž pro žáky 8. tříd ZŠ našeho regionu

Lyžák 1.A

Náš lyžařský výcvik se od začátku vyvíjel moc fajně. Sraz na nádraží se konal v 9 hodin. Z  Frýdlantu nad Ostravicí jsme vyrazili v 9.15. Bohužel se zjistilo, že vlak má ve Frýdku-Místku výluku. Po nekonečném přestupování jsme nakonec dorazili na místo určení. Z nádraží v Lipové nám odvezli jen zavazadla, nás tam nechali. V tu dobu bych se ráda stala batohem, který se veze až k hotelu. Ubytovali jsme se, šli jsme na výborný oběd a pak hurá na svah.

Po rozdělení do skupin jsme se učili, cvičili a hlavně zdokonalovali své lyžařské schopnosti. Nelyžovali jsme pouze obyčejně, vyučující si pro nás připravili různá cvičení, např. letadlo, ježdění po jedné lyži, jízdu ve formacích, večerní lyžování. Ve středu se kluci dívali na hokejový zápas se Švédskem. Potom nám pan profesor udělal velmi zajímavou přednášku o lyžařském desateru. Další dny utekly jako voda. Vydali jsme se také dvakrát do obchodu, cestou jsme viděli staré lázeňské domy, některé už opuštěné.

V pátek jsme rychle posnídali a spěchali jsme na nádraží. Opět nás čekalo hodně přestupů, ale byla to velká legrace a doufám, že i příští lyžák bude stejně tak dobrý jako tento.

Pokud máte zájem, můžete se podívat na naše fotky a videa.

Pavla, Oliver, Jan, Lenka a Aneta