... naše studentka zvítězila v okresním kole konverzační soutěže v německém jazyce

Hvězdicový běh

V pátek 3. října se při příležitosti oslav 60. výročí založení našeho gymnázia uskutečnil hvězdicový výstup na Lysou horu. Vybraní studenti byli rozděleni do tří skupin, každá skupina vystupovala na vrchol z jiného směru – z Malenovic, Ostravice a Krásné. Zpočátku to vypadalo, že nám počasí nebude moc přát, ale v cíli svítilo slunce a byl nádherný výhled. Po celou dobu tohoto náročného výstupu nás natáčely kamery televize Polar a někteří z nás mohli poskytnout rozhovor.

Na konci cesty jsme se dočkali zaslouženého odpočinku. Po krátké pauze přišel čas na vypouštění našich barevných balónků s tajným přáním. Předtím ale naše paní ředitelka popřála gymnáziu a studentům mnoho zdaru do dalších let.

Poté jsme nechali balónky vzlétnout nad vrcholky Beskyd a kochali se pohledem, jak se vzdalují na modré obloze.

Zpátky jsme se vraceli na Ostravici, odkud jsme jeli vlakem do Frýdlantu.

Myslím, že se tato akce vydařila a určitě bychom byli všichni rádi, kdybychom mohli trávit více školních dní v přírodě namísto sezení v lavicích.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde