... naše studentka zvítězila v okresním kole konverzační soutěže v německém jazyce

DEN EVROPSKÉHO PARLAMENTU MLÁDEŽE přímo na naší škole!

Chtěli bychom studentům nabídnout neocenitelné zkušenosti a zážitky. Rozhodli jsme se proto zapojit naši školu do projektu Evropského parlamentu mládeže.

V současné době máme naplánované dva workshopy.  Jeden se uskuteční 30. listopadu přímo u nás na škole - Den EPM, během něhož si studenti sami vyzkoušejí, jak funguje zasedání Evropského parlamentu. Druhý workshop - České fórum - se koná 21.-23. listopadu v Kroměříži. Žáci se tam zúčastní svého vůbec prvního zasedání a získají tak zkušenosti pro Národní výběrovou konferenci, která bude pořádána v březnu 2015.

Obě akce spojuje perfektní skloubení znalostí o Evropské unii s osobnostním rozvojem studentů, jazykovými dovednostmi (pracovní jazyk je angličtina), komunikačními schopnostmi a v neposlední řadě schopnostmi dojít ke kompromisu v kolektivu. Všechny tyto kompetence považujeme za klíčové pro budoucí profesní život našich studentů.

Těšíme se.

Blanka Sanytrová

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla