... naši studenti zvítězili v Gastrosoutěži Bonjour la France 2013, pořádané Francouzskou aliancí v Ostravě

Exit tour

Na začátku listopadu proběhl na naší škole preventivní program Exit tour. Tradiční témata jako AIDS, vztahy, šikana, závislost a další byla pojata trochu netradičně a myslím, že všichni přednášející naše studenty opravdu zaujali. Velice poutavé bylo například vyprávění osobního příběhu bývalého narkomana Norberta Sarkoziho nebo životní příběh pana Tomáše Graumanna, který je jedním ze zachráněných „dětí“ Nicolase Wintona. Program byl doprovázen velmi energickým koncertem americké skupiny Safe Haven. A co na celou akci říkají naši studenti?

„Nejlepší přednáška za 3 roky na této škole. Koncert osvěžil atmosféru a přednášky byly na zajímavé téma.“

„Obdivuji každého člověka, který svědčí druhým svým životním příběhem, který mnohdy obsahuje i věci, kterými by se ostatní nechlubili. Noro mi utkvěl v paměti a je to nefalšovaný borec!“

„Konečně pořádný program. Nejen, že to bylo místo školy, ale fakt to bylo velice zajímavé. Koncert byl super! Myslím, že se to všem líbilo.“