... interaktivní pomůcky v areálu fyziky

Úspěšně proběhla tradiční Matematická soutěž gymnázia

Dne 17. 4. 2012 proběhl už 13. ročník naší Matematické soutěže pro žáky 8. tříd ZŠ a víceletých gymnázií. Pravidelně má velkou návštěvnost, letos soutěžilo 58 mladých matematiků z 9 škol Frýdlantu, Frýdku-Místku, Třince a Vratimova.

Soutěž má především popularizovat matematiku a logické hry a úlohy (sudoku, kódované obrázky, šachové úlohy, hru logik a další). Ve velké konkurenci v soutěži jednotlivců zvítězil Filip Kaňák ze ZŠ Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí, druhý byl Štěpán Stenchlák z Gymnázia v Třinci, třetí Andrea Zuczková ze ZŠ ul. J. z Poděbrad (11. ZŠ) ve Frýdku-Místku. V soutěži škol zvítězila (už poněkolikáté) ZŠ Pionýrů 400 ve Frýdku-Místku, o druhé místo se podělili soutěžící z Gymnázia v Třinci a z gymnázia ve Frýdlantu nad Ostravicí, na třetím místě skončili žáci ZŠ ul. J. z Poděbrad (11. ZŠ) ve Frýdku-Místku. Vítězům gratulujeme!

Soutěž by byla těžko možná bez pomoci Města, které nám bezplatně umožňuje pořádat ji ve velkém sále kulturního domu. Díky podpoře dalších sponzorů jsme mohli také zajistit pro soutěžící pěkné ceny. Jako vloni převzal záštitu nad soutěží a hlavním sponzorem byl Týdeník Rozhlas (časopis, který obsahuje zajímavé čtení, program televize a jako jediný v ČR i kompletní program vysílání rozhlasu). Týdeník Rozhlas poskytl ceny za více než 4500 Kč. Další laskaví sponzoři letošního ročníku jsou nakladatelství Novum z Prahy (vydává mimo jiné zakódované obrázky, jejichž větší počet nám věnovalo) a Vydavatelství Turpress Ostrava (vydává sudoku, křížovky a osmisměrky; i Turpress věnoval mnoho výtisků sudoku pro soutěžící). Městu a všem dalším sponzorům moc děkujeme!

S nelehkou organizací tak velké soutěže nám tradičně pomohli studenti našeho gymnázia. Soutěž už získala jistou prestiž, mnoho účastníků či vítězů předchozích ročníků se stalo úspěšnými studenty našeho Gymnázia i vítězi dalších matematických soutěží (jeden z nich jede dokonce letos na mezinárodní matematickou olympiádu do Argentiny). Milí současní sedmáci, pokud chcete v naší soutěži bojovat příští rok, můžete už nyní začít trénovat uvedené logické hry i cvičit kliky (pomocnou doplňkovou nematematickou disciplínu naší soutěže). Těšíme se na vás!

Organizátoři soutěže I. a J. Svobodovi, profesoři gymnázia.