... v červnu 2013 byli naši studenti v Paříži, dále navštíví Švýcarsko

Pozvánka na divadelní představení hry Václava Havla Vyrozumění připravené našimi studenty a profesory

Ve čtvrtek 6. prosince 2012 proběhla premiéra a v úterý 11. prosince první repríza našeho nastudování hry Václava Havla Vyrozumění. Věříme, že se diváci pobavili, ale mohli se i zamyslet, protože hra je vtipná a podle reakcí některých diváků stále aktuální. Připomenuli jsme si tak obdivuhodnou osobnost Václava Havla i blížící se první výročí jeho úmrtí.

Pokud byste na Vyrozumění ve Frýdlantě ještě chtěli přijít, hlasujte v anketě na Internetové stránce http://vyrozumeni.netstranky.cz , kterou jsme pro představení připravili.

Hrálo se vždy od 18:00, představení trvalo s přestávkou asi do 20:10. Vstupenku bylo možno zakoupit v předprodeji v Beskydském informačním centru ve Frýdlantu nad Ostravicí nebo před představením. Součástí představení byla malá výstava fotografií V. Havla. Upoutávka na naši inscenaci na stanici Vltava Českého rozhlasu se uskutečnila formou krátkého rozhovoru s jedním z režisérů Josefem Svobodou v den premiéry, ve čtvrtek 6. 12. na stanici Vltava Českého rozhlasu. Tento rozhovor také najdete na stránce http://vyrozumeni.netstranky.cz .

Vyrozumění je zajímavá, vtipná i břitká hra, druhá ze tří her, které V. Havla celosvětově proslavily v 60. létech 20. století. Jen do roku 1989 bylo provedeno 28 inscenací v osmi zemích světa, Vyrozumění se tehdy hrálo v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a v dalších městech, ve světě např. v Berlíně, Hamburku, Londýně, Amsterodamu a v New Yorku (1968), kde za tuto hru dostal V. Havel v roce 1969 významnou divadelní cenu Obie. V New Yorku se Vyrozumění hrálo také nedávno – v říjnu a listopadu 2010.

Některé další informace najdete na uvedených stránkách http://vyrozumeni.netstranky.cz .
J. Svoboda a J. Sanitrová (režiséři).

 

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla