... patnáct let výměnných pobytů a přátelských vztahů s Gymnáziem ve Friedlandu v Německu

Výsledky školního kola konverzační soutěže v německém jazyce

Letošní soutěž v konverzaci v němčině probíhala za poněkud ztížených podmínek. Při velkém množství v prosinci konaných divadelních představení, koncertů a sportovních akcí bylo téměř nemožné najít vhodný termín, v němž by všichni aktéři, tedy soutěžící i porota, měli čas.

Ale nakonec se to povedlo, a tak tedy zde jsou výsledky:

V kategorii II B (1. a 2. ročník šestiletého gymnázia) soutěžilo celkem čtrnáct žáků v poslechu, šest z nich postoupilo do dalšího kola, v němž měli prokázat své schopnosti při popisu neznámého obrázku a při konverzaci na téma volného času a kulturních zájmů. Jako nejlepší byl ohodnocen výkon Radka Kocich z 2. A, za ním se umístila Jennifer Vlášková z 1. A a na místě třetím skončili se shodným počtem bodů Klára Božoňová a Jakub Kantor (oba z 2. A).

Do kategorie III A patří studenti 1.-3. ročníku čtyřletého a 3.-5. ročníku šestiletého gymnázia. Poslechového kola se zúčastnilo jedenáct soutěžících, konverzačního sedm. Tématem rozhovoru byla škola, studium a práce a rovněž neznámý obrázek. Po zhodnocení všech parametrů výkonu (zvládnutí tématu, slovní zásoba, pohotovost, gramatika, výslovnost) byl nejvýše oceněn výkon Dominiky Koflerové z 3. B, na druhém místě Anežky Sanitrové ze 4. A a na třetím Edity Fedorkové z 3. B.

Vítězové obou kategorií nás budou reprezentovat v okresním (22. ledna ve Frýdku-Místku – kat. III A), resp. krajském kole (30. ledna v Ostravě – kat. II B). Držíme palce a všem vítězům blahopřejeme!