... 1. místo v okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce obsadila naše studentka Tereza Košařová

Do Německa na zkušenou

V pondělí 10. prosince 2012 naše gymnázium navštívila dobrovolnice Česko-německého fóra mládeže Jana Rajnišová, aby seznámila studenty třetího ročníku, kteří mají němčinu jako druhý cizí jazyk, s možnostmi studia, práce, brigád a cestování v Německu. Prezentaci pod názvem Do Německa na zkušenou jsme pro naši školu zorganizovali již potřetí, neboť se vždy setkala s velkým ohlasem.

Informace jsou studentům podány formou workshopu, při němž se výkladové pasáže střídají s herními či soutěžními aktivitami. Velkým přínosem bývá zejména zprostředkování osobní zkušenosti: tentokrát měla naše referentka za sebou roční studijní pobyt na univerzitě v Landau, jindy to byla absolventka německého gymnázia či účastnice workcampů. Studenti většinou zjistí, že zajímavých možností k vycestování do zahraničí je spousta, je třeba pouze překonat pohodlnost, ostych a někdy i nedůvěru ve vlastní jazykové schopnosti.

Informaci o projektu Do Německa na zkušenou naleznete zde a zde.