... už 14 let pořádáme oblíbenou matematickou soutěž pro žáky 8. tříd ZŠ našeho regionu

Projekt s polskými studenty

Ve dnech 28. až 31. června nás navštívili studenti polské spřátelené školy z KielcTato návštěva vzešla ze spolupráce na eTwinnigovém fyzikálním projektu Cyberman, do kterého se zapojila naše 3A.

Návštěva začala úvodním setkáním, jehož program zpestřil svým zpěvem školní sbor Syrinx a také Daniel Lokaj, který v doprovodu Nikol Greschnerové zazpíval dokonce  v polštině. Následovaly  dílny, ve kterých se mohli zahraniční studenti seznámit se základy robotiky a fyzikálního měření. Pracovalo se na robotických stavebnicích LEGO a počítačem řízeném měřícím systému Vernier.

Úterní dopoledne strávili studenti v tělocvičně, kde proběhl česko-polský turnaj ve volejbalu ve kterém zvítězil polský tým. Odpoledne naši přátelé navštívili ostravskou hvězdárnu a technické muzeum U6 v dolních Vítkovicích.

Na středu byla naplánována exkurze do automobilky Hyundai, po obědě výlet do Štramberku ve kterém kromě prohlídky města proběhl závod v orientačním běhu v okolí jeskyně Šipka.

Po čtvrteční prohlídce historického Cieszyna odjeli studenti zpět do Kielc.

Ve této smysluplné spolupráci bychom chtěli  pokračovat. V příštím školním roce by na oplátku naši studenti měli navštívit polské Kielce.

bjo