... 1. místo v okresním kole dějepisné olympiády Mladý historik obsadila naše studentka Jana Menšíková
Chyba
  • JFolder: :files: Cesta není ke složce. Cesta: /home/user01069/gymfrydl.cz/www/images/aktuality/latexPrednaska/
  • JW_SIG_PRG

Náš absolvent Augustin Žídek, student University of Cambridge, nám přednášel o Latexu

V pátek 14. prosince 2012 se v počítačové učebně gymnázia uskutečnila přednáška našeho bývalého studenta Augustina Žídka, nyní studenta 1. ročníku University of Cambridge.

Augustin nás učil pracovat s programy TexMaker a Latex, což jsou nástroje pro přesné a kvalitní psaní a sazbu textů, mimo jiné s matematickými symboly. O přednášku byl velký zájem, počítačová učebna "praskala ve švech".

Výklad, ukázky a procvičování trvaly přes dvě hodiny. Všichni se snažili (to, že úspěšné vyřešení úloh Augustin odměňoval čokoládovými bonbóny, byl jen bonbónek navíc). Augustine, děkujeme za zajímavé odpoledne.

{gallery}aktuality/latexPrednaska{/gallery}