... 1. místo v okresním kole konverzační soutěže v německém jazyce získala naše studentka Dominika Koflerová

From Robots to Robotics

Dva roky se naše gymnázium účastnilo mezinárodního projektu From Robots to Robotics v rámci projektů Evropské Unie Erasmus+.

Naše škola (konkrétně paní profesorky Soňa Macurová a Michaela Kupčová) byla hlavním organizátorem projektu, dalšími účastníky byly školy v Německu, Francii a ve Španělsku.

Kromě dalších akcí proběhla především čtyři setkání studentů a učitelů ve všech spolupracujících zemích. Dozvěděli jsme se mnoho informací ze světa robotiky a umělé inteligence, čili témat v současnosti velmi aktuálních. A byly navázány užitečné kontakty a cenná přátelství jak mezi pedagogy, tak mezi studenty škol.

Díky projektu jsme si v naší škole mohli pořídit mimo jiné 10 robotických stavebnic Lego Mindstorms, se kterými studenti pracují v hodinách informatiky a také 3D tiskárnu, na které úspěšně tiskneme pomůcky pro výuku i další užitečné objekty.

Více se o projektu From Robots to Robotics můžete dočíst na internetových stránkách, které jsme k němu vytvořili.

Mnoho informací je ale také na společných stránkách, vytvořených v rámci projektu eTwinning, na které vás tímto článkem zveme! Můžete zde shlédnout třeba video debaty studentů ve Francii v Toulouse, roboty ze španělské školy, videa ze společné mezinárodní fyzikální soutěže (se zajímavým zadáním, naši studenti si s ním velmi dobře poradili), přibudou také videa ze společného ztvárnění divadelní hry Karla Čapka RUR (ve které se poprvé objevilo slovo robot!) a další zajímavosti a součásti projektu.

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla