... tradiční celoškolní sportovní turnaje v malé kopané a v odbíjené

Poznávací zájezd do Anglie s výukou AJ, video

Od 23. 9. do 28. 9. využilo 14 studentů našeho gymnázia příležitost zúčastnit se za super cenu jazykového kurzu ve Velké Británii, kde jsme měli nejen hodiny angličtiny s třemi rodilými mluvčími, ale také jsme navštívili spoustu památek a známých míst Anglie. Přidáváme ještě video ze zájezdu.

Celý první den jsme strávili cestováním. Vyjeli jsme ráno od naší školy minibusem do Velkého Meziříčí, kde jsme přestoupili do velkého autobusu a vyzvedli jsme studenty TRIVIS z Ústí nad Labem a vydali jsme se společně na dlouhou cestu… Večer jsme přejeli značným územím Německa, v noci pak Belgií, Francií a za svítání jsme vyjeli z trajektu v Doveru a směřovali jsme do Londýna, kde jsme strávili celý 2. den. V Londýně jsme nejdříve společně překročili nultý poledník u Royal Observatory v Greenwich a dále jsme pluli lodí po Temži přes Isle of Dogs až k Toweru. Během plavby jsme měli možnost si vyfotit Londýn ve své plné kráse, jeho Tower, Tower Bridge a spoustu dalšího. Prošli jsme kolem památníku velkého požáru Londýna 1666  The Monument přes finanční centrum The City - s nejstarší bankou světa The Bank of England a London Stock Exchange, jsme prošli až k St. Paul´s Cathedral. Přes Millenium Bridge dále k Shakespeare Globe a Tate Modern, odkud jsme z restaurace v 5. patře měli dechberoucí výhled nejen na City. Poté jsme se vydali k London Eye a přes Westminster Bridge a Houses of Parliament až k Westminster Abbey, a díky naší paní profesorce Evě Virtě jsme za tento den nachodili pěkných 16 km.

Od Big Benu jsme se metrem přesunuli k Millenium Stadium, kam pro nás přijel náš autokar  – a i když plni dojmů a zážitků, unavení a hladoví a také trochu nervózní jsme byli o 2 hodiny později předáni do svých hostitelských rodin v Shorhamu, kde nás čekalo velmi milé přijetí a teplá, chutná večeře.

3. den jsme se nasnídali v rodinách, setkali jsme se na meeting pointu a jeli jsme na naše první 4 hodiny angličtiny. Výuka byla rozdělena dle úrovně studentů na A1-A2, B1 a B2. Po dopolední konverzaci jsme se vydali do Portsmouth, abychom navštívili vlajkovou loď admirála Nelsona HMS Victory. Po prohlídce lodi a muzea Royal Naval Museum, jsme se prošli k přístavu a Spinnaker Tower, provozovanou the Emirates. Zde jsme dostali rozchod, čehož většina z nás využila k nákupu za skvělé ceny v outletovém obchodním centru. Večer jsme se vrátili zpět do svých rodin, kde jsme se navečeřeli a odpočívali konverzací s ubytovateli nebo při anglicky mluvených filmech atd.

Ve středu jsme se po výuce vydali k útesům Beachy Head – i k oblázkové pláži Birling Gap a udělali jsme si nádhernou procházku za slunečného počasí, které nám vyšlo po celou dobu našeho pobytu v Anglii. Poté jsme se zastavili u Pevensey Castle, kde se r.1066 vylodil Vilém Dobyvatel. Večer jsme dokonce byly s Terkou pozvány naší hostitelkou na rozlučkovou večeři do restaurace a po ní jsme začaly balit.

Ráno jsme se rozloučili se svou ,rodinou´ a odjeli jsme na poslední výuku. Pak nás  naši lektoři vzali na blízkou pláž a rozdali nám certifikáty za absolvování 12- hodinového programu výuky angličtiny. Hned poté jsme se vydali vlakem do Brightonu, kde jsme si prohlédli Royal Pavillion, někteří  i Sea Life Centre a Brighton Palace Pier se zábavním parkem a těmi nejlepšími ´fish and chips´. Zde jsme také dostali příležitost nakoupit nějaké dárky a suvenýry či strávit na lázeňské promenádě či místní oblázkové pláži poslední krásné chvíle v Anglii. Večer jsme nasedli do autobusu a jeli jsme do Doveru na trajekt a po 25 hodinách cestování se bezpečně vrátili domů.

Naše cesta do Anglie byla plná poznání, nových zkušeností, mluvené angličtiny, ale hlavně skvělých zážitků. Za všechny zúčastněné studenty bych chtěla poděkovat paní profesorce Evě Virtě, za její vynaložené úsilí, trpělivost a za to, že nám ukázala z Anglie ještě víc, než jsme mohli vidět.

Martina Lukšíková, 3.B