... vynikající úspěchy studentů (titul Česká hlavička, účast na Mezinárodní matematické olympiádě, SOČ)

Německo 2018

Ve dnech 14. - 20. 10. 2018 jsme v rámci projektu Erasmus + Exceptional Technique in Everyday Issues and More navštívili partnerskou německou školu ve Friedlandu.

Díky obětavé práci naší koordinátorky Soni Macurové jsme dostali možnost bydlet v rodinách a poznat německou kulturu. Zaujala nás převážně architektura. Malé cihlové domky jeden vedle druhého vytvářejí nádhernou a pohodovou atmosféru města.
Tentokrát to bylo již čtvrté a zároveň poslední setkání partnerských škol, díky kterému jsme získali nové kamarády taky ze středních škol v Pola de Siero, Španělsku a Toulouse, Francii. V tomto projektu jsme sestavovali roboty, závodili s nimi a taky jsme se starali o životní prostředí. Zajímali jsme se o znečištění Baltského moře, které jsme potvrdili průzkumem na pláži. Našli jsme přes jeden tisíc kusů odpadků na cca 20 metrech čtverečních.
Rovněž jsme se zabývali sestavováním povídek do knihy a jejich ilustrací v rámci workshopů. Jednalo se o sci-fi povídky, které napsali studenti výše zmíněných škol během projektového období. Také jsme si zahráli společně bowling, navštívili Neubrandenburg a Berlín, který byl i naší poslední zastávkou před cestou domů. Viděli jsme AlexanderPlatz, Brandenburskou bránu, Berlínskou televizní věž a zahráli si počítačové hry v Muzeu počítačových her.
Navázali jsme silná přátelství s našimi německými kamarády a doufáme, že se někdy navštívíme i mimo tento projekt.
Jana Gistingerová a Jiří Novák, 3.A