... práce našich studentů - internetové stránky o procesu s dr. Miladou Horákovou

Na Vánoce, dlúhé noce…

… dlúho možem spat, neni slyšet vlaštoviček, jen věter fúkat…, zpívá se v jedné lašské lidové písni. My jsme ale nespali, a i když vítr „fúkal“ a zima byla jako na Sibiři, prodávali jsme v pátek 30. listopadu naše vánoční dekorace na tradiční adventní akci Rozsvěcování vánočního stromu ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Nálada byla výborná, náš stánek navštívili nejen naši studenti, ale i absolventi, vyučující a rodiče. Každý z nich si koupil nějakou maličkost pro radost nebo pro někoho blízkého.
Povídalo se a vzpomínalo, zahřáli jsme se u horkého čaje nebo svařáčku, někteří i pojedli výborné bramboráky, společně zazpívali koledy a připomněli si, že Vánoce jsou už za dveřmi.