... tři naši studenti se zúčastnili národního kola lingvistické olympiády 2013

Návštěvy z Francie

V říjnu  a listopadu navštívili naši školu tři francouzští hosté . Prvním z nich byl pan Guy-Armel LeBlanc, který přijel z Bretaně . Jeho návštěva byla velmi důležitá, protože nabízel našim studentům možnost brigády ve Francii během letních prázdnin. Podle něj získají studenti hodně zkušeností, zlepší se v jazyce a odvezou si spoustu zážitků a krásných vzpomínek.

Druhým hostem byl jednadvacetiletý stážista Paul Saint-Martin. Paul s námi strávil celý týden, prohlédl si Frýdek-Místek i Frýdlant, zahrál si s námi i bowling, ale hlavně se seznámil s českým vzdělávacím systémem od mateřské školky, přes základní školu až po gymnázium.   Před  odjezdem ho čekala ještě prohlídka Ostravy, kde navštívil se třemi studentkami druhého ročníku Svět techniky a krásnou vyhlídkovou kavárnu Bolt Café.

Posledním zajímavým hostem byl pan Houari Choucha, sociální pracovník původem z Alžíru. S ním jsme měli možnost diskutovat o různých kulturách, o důležitosti tolerance a respektu ve společnosti. Doufáme, že pro všechny tři pány byl jejich pobyt na naší škole stejně přínosný jako pro nás.

Sára Blahutová, 2.B

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla