... v červnu 2013 byli naši studenti v Paříži, dále navštíví Švýcarsko

Shakespearovy sonety

V rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR jsme měli společně s 22 studenty anglického semináře možnost zpestřit si výuku anglického jazyka a literatury navštěvou přednášky "Shakespearovy sonety" Prof. Martina Hilského v Dolních Vítkovicích.

Prof. Hilský promluvil o vzniku sonetů na Sicílii, srovnal italské a anglické sonety a přečetl i vysvětlil své překlady některých z nejlepších Shakespearových sonetů.

Za všechny svůj zážitek popsala Pavla Šigutová z 2.B:

Pan Prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., dr. h. c., MBE je mimo jiné univerzitním profesorem, překladatelem a shakespearologem. Na tuto přednášku jsem se velmi těšila. Publikum pana Prof. Hilského přivítalo bouřlivým potleskem. Jeho tvář doslova zářila láskou k ostatním lidem v publiku. V následující hodině a půl jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací- kromě tuctů fascinujících faktů o sonetech Williama Shakespeara také např. víme, kdy byl napsán první sonet, apod. Recitace sonetů mne osvěžila jako příjemný vánek v období parných letních měsíců. Pan Prof. Hilský totiž doslova srší zápalem pro svůj obor. Toto setkání by zaujalo i člověka, kterého literatura nudí sebevíc. Pokud bych ještě někdy měla příležitost zajít si na přednášku pana Prof. Hilského, vím, že bych neváhala ani minutu.