... nastudovali jsme divadelní hru Vyrozumění Václava Havla a zahráli jsme ji i v Praze

Chemie lásky

V pátek, 2. listopadu společně s 13 studenty, které velmi baví angličtina a chemie, jsme si na Přírodovědné fakultě Ostravské univerzity nechali namíchat koktejl lásky od osob nejpovolanějších - Dr. Michaela Londesborough z AV ČR a Prof. Martina Hilského z Karlovy univerzity.

Jejich komponovaný pořad "Chemie lásky" zachytil pohled chemika - kdy nám roli C8H11N, phenylethylaminu, dopaminu, oxytocinu, endorfinu a jiných přírodních opiátů a hormonů lásky v procesech zamilovanosti velmi vtipně, názorně a především erudovaně přiblížil a vysvětlil dr. Michael Londesborough , zatímco Prof. Hilský nám nastínil ty podoby lásky a fáze lásky, jak je ve svých sonetech i několika dramatech popsal Shakespere a nádherně přebásnil právě Prof. Hilský. V závěrečném ´battlu´ se pak ještě oba vzájemně ve svých interpretacích doplňovali. A jak na "Chemii lásky" reagovali naši studenti?