... vítězem soutěže Vysoké školy báňské "Aplikovaný fyzik 2013" se stal náš student Tadeáš Kmenta

Za vodním ptactvem do Poodří

16. dubna 2019 vyrazili studenti 2.B do Poodří pozorovat vodní ptactvo.

Převážnou část Poodří zaujímá niva přirozeně meandrující řeky Odry. V nivě se nachází slepá ramena, periodické tůně a mokřady. Byla zde také vybudována soustava více než 50 rybníků. Proto tato oblast přitahuje zejména vodní a mokřadní ptáky, které jsme mohli při exkurzi pozorovat.

Při exkurzi byli k vidění: labuť velká, racek chechtavý, kormorán velký, husa velká, lyska černá, potápka roháč, kachna divoká, morčák velký, zrzohlávka rudozobá a další. Celou cestu nás provázel hlas budníčka menšího.

Tato exkurze se uskutečnila v rámci česko-lotyšsko-tureckého eTwinningového projektu zaměřeného na migraci ptactva. Více fotografií z akce naleznete ZDE.

LBjo