... v únoru 2013 nás navštívili studenti partnerského Gymnázia ve Friedlandu v Německu

EXKURZE DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU

Ve dnech 25. - 27. 3. jsme se třemi studenty 3. a 5. ročníku v doprovodu paní profesorky Rymlové navštívili francouzský Štrasburk, ve kterém sídlí jeden ze sedmi orgánů EU, a to Evropský parlament.

Po prohlídce budovy parlamentu jsme si povídali o fungování Evropské unie a různých aktuálních tématech s našimi europoslanci -  panem Pavlem Svobodou, Tomášem Zdechovským a paní europoslankyní Michaelou Šojdrovou. Poté jsme se přesunuli na galerii parlamentu a poslouchali právě se odehrávající jednání. Toho samého dne se odpoledne odsouhlasilo například ukončení střídání času, nebo reforma autorského práva. Tímto ale náš den neskončil, po tradičním alsaském obědě jsme přejeli do městečka Colmar, rodiště autora sochy Svobody - Frederica Augusta Bartholdiho, a nakonec do malebného Riquewihru ležícího na proslulé, 170km dlouhé, vinné stezce. Další den jsme si prohlédli centrum Štrasburku a mířili zpět domů.

Byla to pro nás celkově skvělá zkušenost, a pokud bude možnost, uvítali bychom možnost zúčastnit se i nadcházejících ročníků.

Klára Tomečková, 5. A