... v celostátním kole soutěže v anglickém jazyce a konverzaci obsadila Veronika-Elisabet Virta 2. místo, v kraji byla první

Na rozloučenou s Nikem Schellongem

„Zarmoutí tě to. Budu vypadat jako mrtvý, ale nebude to pravda… Víš, je to příliš daleko. Nemohu s sebou brát tohle tělo. Je moc těžké.“ … „Ale bude to jako stará opuštěná skořápka a ty nejsou přece nic smutného,“ tak vysvětloval Saint-Exupéryho Malý princ svému příteli svůj návrat domů.

Ještě v loňském roce jste ho vídali na chodbách naší školy. Stále usměvavý, vždy ochotný pomoci. K nám, učitelům, pozorný a slušný. Pak jste ho vídali stále méně a asi si říkali, že určitě zase odcestoval někam do světa na soutěž v golfu a reprezentuje naši zemi. Možná jste si někteří pomysleli, že se tak někdo má. V zimě jede do teplých krajin, nemusí do školy a užívá si svého oblíbeného sportu.

Opravdu hodně cestoval. Jen pár nejbližších vědělo, že v posledním roce a půl  jeho cesty vedly nejčastěji do nemocnic po celé České republice.

V posledních květnových dnech minulého roku jste jej potkali na půdě naší školy naposledy. Jel na invalidním vozíku... I přesto, že měl velké bolesti, stále bojoval tak, jak byl ve sportu zvyklý.

Odmaturoval s vyznamenáním, i když se mu jistě v hlavě rojily jiné myšlenky. Tušil, že vrcholový golf bude muset opustit, studium na vysněné americké univerzitě, kam měl po maturitě nastoupit, bude muset minimálně odložit. Zatímco ostatní spolužáci plánovali své nejdelší prázdniny v životě a budoucí studium po maturitě, jeho čekala těžká a dlouhá onkologická léčba, bolestivé rehabilitace a nejistá budoucnost.

Nico Schellong odešel domů jako Malý princ ve čtvrtek 30. května 2019 ve věku dvaceti let. 

Měli jsme tě moc rádi, Nico!

Budeš tu s námi pořád, protože, jak říkal Exupéryho Malý princ: „Svět musíme vnímat srdcem, ne očima.“

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla