... vítězem soutěže Vysoké školy báňské "Aplikovaný fyzik 2013" se stal náš student Tadeáš Kmenta

Turistický kurz - Chorvatsko 2019

Ve dnech 7. až 16. 6. 2019 jsme se zúčastnili sportovního kurzu v Chorvatsku, v malé vesničce Nemiře poblíž města Omiš. V sobotu po příjezdu jsme se ubytovali v penzionu Nevera, kde se o nás po celou dobu pobytu pečlivě starali.

Každý den jsme se mohli těšit na výbornou tříchodovou večeři a poté na večerní pozorování krásného západu slunce na pláži. Během pobytu jsme samozřejmě nevynechali omišské pláže, stejně tak jako adrenalinové sjíždění řeky Cetiny na raftech. Přitom jsme si užívali krásné přírody, dost jsme se také nasmáli díky našim profi instruktorům, když jsme například sjížděli peřeje pozadu nebo skákali ze skály do průzračné vody. Zvládli jsme také dobýt pevnost Forticu, která se tyčí nad městem, a objet pár blízkých ostrůvků na výletní lodi.  Po každém programu nás za odměnu čekalo koupání v průzračném Jadranu a všichni jsme si rádi dopřávali obří porce zmrzliny.

Upřímně řečeno, moc se nám domů nechtělo. Teplo, pohoda, super kolektiv, skvělé jídlo a odpočinek od školních povinností nám všem přišly vhod.  Snad si to paní profesorky a pan profesor užili stejně jako my. Děkujeme za krásné zážitky.

Třída 5. A