... 1. místo v okresním kole konverzační soutěže v německém jazyce získala naše studentka Dominika Koflerová

Beseda s americkými letci NATO

Dnes na naši školu přijeli v rámci Dnů NATO tři američtí letci a my jsme měli tu možnost se s nimi setkat a zeptat se na pár otázek ohledně jejich zaměstnání. Na naše dotazy odpovídali pilot bombardéru B-52 Ben Bowman, „gunmaster“ (střelec-navigátor) Kyle Holt a radista Zev McCarthy.

Vyprávěli nám o své práci v kokpitu letadla a také o svém domově. Dozvěděli jsme se, jak takové letadlo tankuje ve vzduchu nebo zajímavosti ze života letců na palubě letadla, kde tráví až neuvěřitelných dvacet osm hodin v kuse. Dále jsme se dozvěděli o místech, které jako piloti navštívili, ať už se jednalo o prosluněné Bahamy, deštivou Británii anebo mrazivý severní pól. Jejich povolání rozhodně není pro každého, jelikož je velice náročné jak fyzicky, tak i psychicky a vyžaduje velkou dávku odvahy. Přednáška se nám nejen líbila, ale také nás velmi poučila. Bylo nám velikou ctí se  s těmito pány setkat.

Třídy 4.A a 3.B