... tradiční celoškolní sportovní turnaje v malé kopané a v odbíjené

Aktuality

Povedený Erasmus Day

      

V pátek 11. října 2019 proběhla na naší škole řada prezentací stejně jako na četných školách po celé Evropě. Naše první prezentace se týkala mezinárodního setkání studentů, které proběhlo u nás v květnu 2019 v rámci projektu Erasmus+ The Town I Want to Live: A Sustainable Approach. 

Další prezentace byla zaměřená na projektové setkání našich studentů s německými kamarády v partnerské škole ve Friedlandu. Toto setkání se uskutečnilo v září 2019 a bylo zaměřeno na vodu a její nezbytnost pro život. Zajímavou prezentaci si připravily tři španělské studentky z partnerské školy v Pola de Siero, které u nás v současné době studují. Na tuto prezentaci jsme pozvali i žáky 9. třídy sousední ZŠ. Hodně nás potěšila videokonference s našimi dvěma studenty Petrem Koribaničem a Michaelou Jandačkovou, kteří jsou na dvouměsíční stáži ve Španělsku. Netradičními na Erasmus Day byly tradiční svačinky, tentokrát v mezinárodním duchu. Naši studenti nebo jejich maminky připravili chutné svačinky francouzské, německé či španělské kuchyně. Svačinky jsme spojili s charitativní činností naší školy a výdělek 2 206 Kč jsme zanesli jako dar seniorům do Domova důchodců. Děkujeme všem studentům za skvělou práci a poděkování maminkám za svačinky.

Videa:
https://youtu.be/0SGFCNBACy8
https://youtu.be/0JNCQMCCiIo

Soňa Macurová

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla