... náš student Josef Svoboda je laureátem ceny Praemium Bohemiae

Erasmus+: Sustainability

Ve dnech 11. - 15. 11. 2019 proběhlo druhé setkání mezinárodního projektu Erasmus+ The Town I Want to Live in: A sustainable Approach ve Španělsku, kam se vydali studenti, kteří hostili Španěly v květnu tohoto roku.

Hlavním záměrem tohoto setkání bylo zaměřit se na problémy znečištění ovzduší ve městech, ve kterých žijeme. Frýdlant nad Ostravicí je oproti ostatním městům menší, a proto znečištění v našem městě není tak vysoké, jako například v portugalské Mafře nebo ve španělském Pola de Sieru. Nejlépe ze všech vzešlo město Lappeenranta ve Finsku.

Tři dopoledne jsme se učili pracovat v programu SketchUp, zkoušeli jsme navrhnout různé stavby, nebo dokonce způsoby, jak tyto stavby narýsovat identicky a jak je potom vložit do reálné mapy.

Aktivity následující po práci ve SketchUpu byly různorodé, od sportu až po poznávání památek. Navštívili jsme například botanickou zahradu Atlántico Botanical Garden nebo uhelný důl MUMI. Koho lákala horolezecká stěna, mohl si vyzkoušet, jak na ni vylézt. Kdo naopak nechtěl, mohl se projít městem Avilés.

Celý pobyt ve Španělsku se nám velice líbil, byla to pro nás určitě užitečná zkušenost.

O tomto projektu financovaném Evropskou unií a přímo o této krátkodobé mobilitě se můžete dočíst na webu.

PREZENTACE

Martina Vypásková a Daniela Sýkorová, 2.B