... náš student J. Svoboda dva roky na Mezinárodní matematické olympiádě (Argentina, Kolumbie). Přivezl bronzovou medaili.

Lyžařský kurz tříd 3.A a 1.B

Po náročném pololetí stráveném ve škole se letošní třídy 1. B a 3. A vydaly autobusem na lyžařský kurz do krásného prostředí Horní Bečvy.

Na týden se naším domovem v této lyžařské oblasti stal hotel Brian, k němuž nás naštěstí vyvezl autobus. Ještě, že jsme letos nemuseli jít od zdejšího lomu pěšky. To by byla túra! Když jsme se všichni konečně ubytovali a najedli ve zdejší restauraci, vyrazili jsme na svah vyzkoušet naše dovednosti. Podle nich jsme se také rozdělili do dvou skupin snowboardistů a čtyř lyžařských skupin.

Na třetí den našeho týdenního kurzu byla naplánována přibližně čtyři kilometry dlouhá procházka. Po návratu na hotel jsme se připravili na večerní program, který měla na starosti každý večer jedna ze skupin.

Celotýdenního dostatku sněhu jsme si velmi užili. Díky tomuto krásnému počasí nám bylo dopřáno i zlepšení našich dovedností. Za přívětivé počasí je vděčný i Jakub, který se za týden stihl naučit lyžovat. Díky našemu lyžařského kurzu se vůbec poprvé v životě postavil na lyže. Na našem zdokonalení se podíleli hlavně naši profesoři, kteří pro nás měli připravená různá cvičení, ať už s hůlkami nebo bez nich. Konalo se i tradiční lyžování s „mončičáky“. Na sjezdovce se tedy objevila úplná přehlídka plyšáků.

Lyžařský kurz se nám líbil a doufáme, že se někdy společně sejdeme na další z podobných akcí.

Žáci 3. A a 1. B