... 1. místo v okresním kole konverzační soutěže v německém jazyce získala naše studentka Dominika Koflerová

Workshop v Madridu

V rámci projektu MY TOWN 2020, přesněji The Town I Want to Live in: A Sustainable Approach, proběhl ve dnech  12. 2. - 14. 2. 2020 ve španělském Madridu intenzivní kurz pro učitele  - TWINMOTION WORKSHOP. Cílem bylo naučit se vytvářet 3D obrázky ve vysoké kvalitě, panoramatická videa a vytváření 3D virtuální reality. Učitelé museli mít znalosti v programu SketchUp nebo v jiných programech podobného typu kompatibilních s animačním programem Twinmotion.

Tohoto mezinárodního workshopu se účastnili učitelé čtyř evropských zemí - České republiky, Finska, Portugalska a Španělska. Za naše gymnázium to byly profesorky Soňa Macurová a Dagmar Drábková, které bezprostředně po návratu začaly nově nabyté zkušenosti předávat svým studentům. Hodiny výtvarné výchovy jsou tak obohaceny o nový prvek - počítačové modelování objektů a budov, tvorbu krajiny a práci s materiály. Při výuce moderních dějin umění si tak studenti vytvoří futuristickou nebo funkcionalistickou stavbu, na níž si ihned ověří své teoretické znalosti tohoto uměleckého směru. Vyučovací hodiny ve výtvarném ateliéru na několik hodin nahradila práce v nové multimediální učebně, klasické tužky a papíry nahradily počítačové myši a monitory. Doufejme, že nové výukové metody nasměrují některé nadané žáky ke studiu architektury, počítačové grafiky nebo designu, abychom světu nabídli další osobnosti , jako jsou Eva Jiřičná, Jan Kaplický, či Jan Švankmajer.

Zde můžete zhlédnout video z workshopu.

Dagmar Drábková