... naši studenti se účastní několikaměsíčních studijních pobytů v německém Friedlandu

Fyzikální klání = Fyziklání

Zveme naše studentky a studenty k účasti v mezinárodní týmové soutěži Fyziklání. V roce 2020 se soutěže zúčastnilo téměř 1 000 studentů ze 7 zemí a zájem každým rokem stoupá. Během 3 hodin soutěže se týmy středoškoláků snaží vyřešit co nejvíce zadaných fyzikálních problémů. Letos se soutěž uskuteční online, a to v pátek 12. 2. 2021.

V pátek večer a sobotu se budou navíc konat i doprovodné akce – diskuze s organizátory o možnostech individuálního rozvoje ve fyzice během střední školy, přednášky profesorů z Matfyzu či přednáška o akademickém softwaru Mathematica.

Soutěž organizuje skupina vysokoškolských studentů FYKOS (Fyzikální korespondenční seminář) působící na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1987 pořádáme v průběhu akademického roku různorodé fyzikální soutěže a akce s cílem rozvíjet u studentů kritické a fyzikální myšlení a přibližovat jim fyziku a přírodní vědy.

Fyziklání je jedna z největších akcí, kterou organizujeme, je to mezinárodní týmová soutěž.

Během 3 hodin soutěže se týmy středoškoláků snaží vyřešit co nejvíce zadaných fyzikálních problémů. Aby byla tato online forma pro studenty atraktivnější, provádíme několik změn, například rozdělení úloh do několika linii dle jednotlivých oblastí fyziky nebo možnost použití bonusových kartiček. Soutěž i celý doprovodný program je zcela zdarma.

Další podrobnosti naleznete na naší webové stránce https://fyziklani.cz/. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Vyučující fyziky, s poděkováním organizátorům FYKOSu