... tři naši studenti se zúčastnili národního kola lingvistické olympiády 2013

Benefiční koncert pro pozůstalé obětí frenštátské exploze           v obytném domě

V pátek 8. března proběhla na místní Základní umělecké škole Leoše Janáčka benefice pro pozůstalé oběti frenštátské katastrofy. Pořadatel koncertu, učitel umělecké školy Ivo Saniter, svolal přes sociální sítě desítky umělců a nalákal stovky lidí z okolních vesnic a měst. Takřka každý, kdo měl možnost vzít do ruky nástroj a nějakým způsobem přispět svou „troškou do mlýna,“ tak s chutí učinil.

Benefice se účastnili i studenti našeho gymnázia.

Svým vystoupením podpořil frenštátské pozůstalé sbor profesora Lukši, dále studenti hrající v rockové kapele místní ZUŠ Humbug nebo studenti, kteří založili kapelu jménem Relevant, a dokonce i sólově zpívající Nela Šmírová. Kapela Relevant také poskytla zázemí v podobě kytarových a basových aparátů. Svou solidaritu vyjádřili studenti s velkým nasazením a podpořili i další umělce, jimž nejsou místní lidé lhostejní a lidské neštěstí neberou jako věc, kterou prostě můžeme obejít s čistým svědomím.

Návštěvníci koncertu se ukázali jako velmi soucítící a díky tomu se vybralo pro frenštátské obyvatele 21 000 korun, které byly převedeny na oficiální konto Frenštátu pod Radhoštěm. Celý koncert byl zakončen písní Boba Dylana Knocking On Heaven's Door. Tu hráli a zpívali všichni umělci pro posluchače, kteří zůstali až do konce.

Doufejme, že benefice takového rázu není poslední a že frýdlantští studenti budou mít i nadále vůli pomáhat ostatním méně šťastným lidem, a to nejen ze svého okolí.