... naši studenti se účastní několikaměsíčních studijních pobytů v německém Friedlandu

Lyžařský kurz - Petříkov 2013

Letošní lyžařský kurz absolvovalo v Petříkově 49 studentů ze třídy 1.B a 3.A. Celý týden jsme měli vynikající sněhové podmínky, jak na sjezdové, tak běžecké lyžování. Někteří odvážlivci stáli na běžkách poprvé a první krůčky tak byly velice nesnadné. Přesto po pár hodinách výcviku všichni studenti zdárně zvládli cestu na známou chatu Paprsek a někteří dokonce zdolali na běžkách i nejvyšší vrchol Rychlebských hor – Smrk ( 1115 m n.m.).

Již tradičně měla největší úspěch výuka na snowbladech, kterou si užili nejen lyžaři, ale i snowboardisté. Všichni si tak prošli nejen základním výcvikem na těchto krátkých lyžích, nýbrž i zábavnými cvičeními a hrami, které velmi často končily "zajímavými" pády.

Večer si studenti vyslechli přednášky na různá témata týkající se lyžování a pohybu na horách. Mezi další aktivity patřilo i stavění sněhuláků a koulovačka.

K závěrečnému večeru patřila diskotéka a karneval, kde byly k vidění velmi zdařilé masky. Zároveň byli potleskem a diplomem oceněni studenti, kteří na lyžařském kurzu udělali největší pokrok ve výcviku, a to konkrétně Marek Kuchař a Sabina Chmelová.

Letošní lyžařský kurz se díky sněhovým podmínkám vydařil, chceme pochválit všechny studenty za vzorné a bezproblémové chování .

Vyučující TV