... naše studentka zvítězila v okresním kole konverzační soutěže v německém jazyce

Výborné umístění našich studentů v prestižní matematické soutěži Náboj

V pátek 23. března se naši studenti zúčastnili v Opavě mezinárodní česko-slovenské matematické soutěže Náboj, soutěže pro pětičlenné týmy středoškoláků. Soutěž probíhala současně v Praze, Opavě, Bratislavě a Košicích. Týmy soutěží ve dvou kategoriích - Junioři (studenti nejvýše druhých ročníků) a Senioři (týmy středoškoláků v libovolném složení), ve kterých obsadily skvělé druhé a sedmé místo.

Naši školu reprezentovaly dva týmy. Letos jsme poprvé vyslali do soutěže i tým Juniorů ve složení Ivo Saniter (4.A), Denisa Novotná (2.B), Adriana Smilowská (2.C), Kateřina Němcová (1.B) a Martina Procházková (2.A). Premiéru v soutěži zvládli výborně, v Opavě v konkurenci 18 týmů obsadili výborné sedmé místo.

 

Náš tým Seniorů jel na soutěž už počtvrté a po loňském třetím místě i s většími ambicemi. Letos nás reprezentovali Augustin Žídek (4.B), Přemek Toman (4.B), Lukáš Červenka, Josef Svoboda (oba 5.A) a Tadeáš Kmenta (4.A). V Opavě se jim v konkurenci 18 týmů dařilo opět výborně, obsadili druhé místo, a to pouze o 1 bod za vítězi z Gymnázia Vsetín. Vynikajícího umístění dosáhli také v rámci celé České republiky, kde byli dvanáctí z 85 týmů (za sebou nechali mimo jiné školy jako Gymnázium Mensa Praha nebo PORG), a také v rámci bývalé Československé republiky, kde byli devatenáctí ze 142 týmů.

Výsledkové listiny a další informace najdete na http://naboj.org/cs/index.php.

Děkujeme studentům za vzornou reprezentaci školy.

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla