... naši studenti se účastní několikaměsíčních studijních pobytů v německém Friedlandu
Chyba
  • JFolder: :files: Cesta není ke složce. Cesta: /home/user01069/gymfrydl.cz/www/images/uspechy_studentu/2015-06-SOC-Sollova-Zidek/
  • JW_SIG_PRG

Několikaleté úsilí korunováno úspěchem

V úterý 12. května 2015 se na Vysoké škole báňské v Ostravě konalo krajské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost.
Naši školu reprezentovali Matěj Žídek z 3.B a Karolína Šollová z 5.A.

Matěj se svou prací Sociální sítě z pohledu teorie grafů získal v oboru Matematika čtvrté místo. Karolína v krajském kole zvítězila v oboru Fyzika a postoupila do celostátního kola, které se konalo koncem června v Praze. Její několikaleté snažení bylo korunováno úspěchem. S prací Příprava fotokatalytických core-shell nanočástic reaktivní depozicí tenké vrstvy ZnS na povrch nosných nanočástic Si v plynném prostředí získala v celostátním kole druhé místo.

Karolína bude i v příštím roce pokračovat ve vědeckém výzkumu pod vedením docenta Richarda Dvorského na zdokonalování postupů výroby nanočástic se specifickými vlastnostmi.

Karolíně i Matějovi děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Odkazy na soutěžní práce:
Matěj Žídek – ZDE
Karolína Šollová – ZDE