... 1. místo v okresním kole dějepisné olympiády Mladý historik obsadila naše studentka Jana Menšíková

Neztratili se

Jeníček a Mařenka v temném lese zabloudili a málem je to stálo život. Studenti našeho gymnázia se v temném lese neztratili a vše ve zdraví přežili.

V úterý 15. září 2015 se ve frýdlantských lesích konaly Dny orientace v přírodě. Pro naše studenty připravili členové SKOB Frýdek-Místek závod v klasickém orientačním běhu. Na dvoukilometrové trati s pevným pořadím kontrol se utkalo 13 dvojic.  Závod suverénně vyhrála dvojice Adam Eliáš a Lukáš Magera z 6.A s časem 16:40. V pořadí druhé doběhly do cíle závodnice Bára Kantorová a Klára Magyairová z 2.A s časem 30:36. Bronzovou příčku obsadily Zuzana Kubišová a Petra Ramíková rovněž z 2.A s časem 32:35.

Studentům děkuji za nadšení, s jakým běželi, a organizátorům za skvěle připravený závod. Každý, kdo prošel závodem, už teď ví, jak ve skutečnosti vypadá vrstevnice, kupka, jáma, hliněný sráz či hustník. Dokonce už všichni vědí, jak vypadá bílý les. Víte to také?

bjo