... naše studentka zvítězila v okresním kole konverzační soutěže v německém jazyce

Němčina ve škole

Rádi bychom vás seznámili s aktivitami a úspěchy studentů němčiny našeho gymnázia.

I v tomto pololetí pokračuje již dlouhodobá spolupráce s katedrou germanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Naši studenti navštěvují několikrát za rok workshopy a semináře, které katedra pořádá pro všechny středoškoláky v kraji. Letos jsme se zúčastnili přednášky o teorii překladu a o možnostech strojového překládání, získané poznatky jsme hned mohli vyzkoušet v praxi při překladu odborného textu. O několik týdnů později navštívil naši školu německý lektor s prezentací o problémech imigrace. Začátkem května se konala v klubu Atlantik v Ostravě studentská konference o simultánním a konsekutivním tlumočení a o možnostech dabování filmů, vše bylo doplněno krátkými ukázkami. Na závěr konference proběhlo vyhlášení výsledků překladatelské soutěže, velkého úspěchu dosáhla naše studentka Ivana Kahánková z 3. B, která se umístila mezi prvními třemi účastníky. Blahopřejeme.