... práce našich studentů - internetové stránky o procesu s dr. Miladou Horákovou

Výměnné pobyty

Němečtí studenti opět u nás

Od 25. února do 1. března přivítáme na našem gymnáziu studenty z naší partnerské školy v německém Friedlandu. Touto návštěvou oslavíme už dvacetileté trvání výměnných pobytů s německými školami.

Téměř každý rok odjížděla skupina našich studentů do Německa, aby poznala život naší sousední země. Ubytování v rodinách prohlubovalo nejen jazykové znalosti, ale také přátelské vztahy. Následná návštěva německých studentů u nás pak byla spojena s radostným očekáváním příjezdu kamarádů. Nejinak tomu bude i letos. Na naši zářijovou návštěvu Německa naváže v únoru pobyt německých studentů u nás.

A co pro ně chystáme?

Po návštěvě Prahy k nám mají němečtí studenti dorazit v pondělí 25. 2. ve večerních hodinách (kolem 19.00). Úterý a středa jsou určeny pro společné lyžování na Bílé. Ve čtvrtek plánujeme společný výlet. Frýdecký zámek a Dolní oblast Vítkovice mají našim hostům přiblížit historii našeho regionu, Nová Karolina pak jeho současnost. V pátek po prohlídce školy a města nás čeká společné sportování v „Kotelně“. A pak už jen posledních pár chvil strávených s kamarády a loučení. Ale nepředbíhejme! Teď se moc těšíme a doufáme, že se našim přátelům z Německa u nás bude líbit.