... vynikající výsledky studentů v literárních soutěžích

Zahraniční zájezdy

Zájezd do USA 2008

Ve dnech 18.3. – 24.3.2008 se paní profesorky Genserová a Kijonková a studenti našeho gymnázia zúčastnili zájezdu do New Yorku a Washingtonu D.C.

Přiletěli jsme na letiště J. F. Kenedyho v New Yorku. Po transferu do hotelu si někteří z nás šli prohlédnout noční Times Square a Brodway. Další den jsme se vydali do největší katedrály v USA St.Patrick’s Cathedral. Pokračovali jsme do Rockefellerova centra a Trumpova mrakodrapu. Odpoledne bylo v plánu Přírodovedné muzeum.

Třetí den se konal výlet lodí na Liberty Island, na kterém se nachází socha Svobody. Ve večerních hodinách jsme se dívali na krásy NY z 86. poschodí mrakodrapu Empire State Building. Další den byla na programu Wall Street, prohlídka Muzea amerických indiánů, procházka do přístavu Seaport, kde se mnozí z nás řídili heslem "Co nekoupíš v New Yorku, nekoupíš nikde jinde". Prohlédli jsme si Brooklynský most a metrem jsme dojeli do čínské čtvrti Chinatown na nákupy.

V sobotu byl celodenní výlet do Washingtonu D.C., kde jsme viděli Capitol, Bílý dům, Washington Monument ci památník A. Lincolna.

Poslední den jsme navštívili černošskou čtvrt Harlem a prošli jsme se areálem Kolumbijské univerzity. Odpoledne jsme již seděli v letadle New York – Praha.

Ze začátku výletu nám sice nepřálo počasí, ale potom se udobřilo. Všichni se domů vrátili ve zdraví a každý měl o pár kilo težší kufr. Všem se nám tam líbilo a rádi bychom se do New Yorku vrátili zpět.

Napsala Tereza Fialová, 1.A (2008)