... patnáct let výměnných pobytů a přátelských vztahů s Gymnáziem ve Friedlandu v Německu

Němčina online

Ráda bych se ještě vrátila k nedávné době distanční výuky. Naši němčináři již několik let spolupracují s katedrou germanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Během pandemie jsme využili nabídky německé lektorky Christin, která připravila pro studenty 5. A zajímavou online hodinu týkající se reálií německy mluvících zemí, konkrétně šlo o téma Essen.

Jak můžete vidět na následujících obrázcích, lektorka nejdříve vyzvala studenty, aby spojili fotografie typických pokrmů s německými názvy, pak se jich ptala na jejich oblíbené jídlo. V další části hodiny...

Vstupenky na ples – vyplácení peněz

V pondělí 21. června od 13.30 do 14.30 se budou vracet peníze za vstupenky na ples (papírové i elektronické).

Pro vyplácení je určen jenom jeden termín.

Pozvánka na online třídní schůzky, středa 9. 6. 2021

Vedení Gymnázia ve Frýdlantě nad Ostravicí zve rodiče studentů na online třídní schůzky, které se budou konat ve středu 9. 6. 2021 od 16:30 do 17:30.

1. Informace o chování, absenci a prospěchu žáků
  2. Aktuální situace ve třídě v souvislosti s přechodem z distanční výuky na prezenční
  3. Různé

Vzhledem k nutnosti omezení přístupu třetích osob do školy se ještě i tyto schůzky budou konat distanční formou, a to prostřednictvím školních účtů Vašich dětí: třídní učitelé Vám pošlou pozvánku. Pro individuální konzultace s jednotlivými vyučujícími svých dětí využijte prosím telefonický nebo e-mailový kontakt.

Ing. Petra Schwarzová, ředitelka školy

Povinné požadavky na obsah

Provozovatel tohoto webu se zavazuje ke zpřístupnění obsahu této webové prezentace v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102, dále v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací, a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na tuto doménu gymfrydl.cz

Stav souladu

Tyto internetové stránky jsou v souladu s výše uvedenými předpisy a dále s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1.

Podle pokynů krajského úřadu umísťujeme nové textové přílohy zásadně v otevřených formátech .pdf nebo .odt.

• Pro zobrazení dokumentů ve formátu .pdf je třeba mít nainstalovaný některý prohlížeč pdf dokumentů (např. Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe, prohlížeč Foxit Reader, PDF-XChange Viewer a mnoho dalších). Většinu dokumentů ve formátu PDF je nyní také možné přímo zobrazit v běžných internetových prohlížečích.
  • Pro zobrazení a popř. i úpravy souborů .odt je možné použít běžné textové editory, především Writer z kancelářských balíků Libre Office nebo z Open Office, Google Docs z balíku Google Office nebo Word z balíku Microsort Office.

Starší dokumenty na webu mohou být ještě v uzavřeném formátu .doc nebo .docx (z textového editoru Word), kterému bychom se už měli na webu vyhnout. Takovéto soubory dokáží ale zobrazit a editovat ostatní výše uvedené textové editory.

Stejné zásady platí pro soubory tabulkového procesoru: nově vkládáme pouze soubory v otevřeném formátu .ods (tabulkový procesor Calc z balíku Libre Office nebo Open Office), případné dříve vložené soubory formátu .xls nebo .xlsx (Excel z balíku Microsoft Office) je možno otevřít v dalších tabulkových procesorech jako výše uvedený Calc nebo Google Sheets z balíku Google Office.

Každopádně se snažíme o zmírňování nebo odstraňování bariér a o nevytváření bariér nových.

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 29. 5. 2021

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Kontakt na provozovatele:

Vaše prosby o pomoc se zpřístupněním obsahu nebo případné náměty či informace o problémech při zobrazování těchto stránek můžete zaslat na adresu: