... účastníme se mnoha charitativních akcí

Hip, hip, hurá – vítáme běžce z německého Friedlandu

Naše partnerská škola v Německu odstartovala v pondělí 11. 1. 2021 běžeckou akci Friedland–Frýdlant, ve které měli dobrovolníci uběhnout 700 km, tj. vzdálenost mezi našimi městy. Své uběhnuté kilometry posílali žáci i vyučující koordinátorovi, který je každý den zaznamenával do naplánované trasy. A za týden 18. 1. dorazili běžci do cíle – k nám do Frýdlantu. O společném běhu se také objevila zpráva na stránkách Moravskoslezského kraje.

Škoda, že jenom virtuálně. Smyslem tohoto projektu bylo vyběhnout ven, nesedět doma a taky ukázat, že partnerství našich škol stále funguje. Naši žáci podpořili běžce svými plakáty, pozdravy a videi, které vytvořili v hodinách němčiny. Těšíme se na skutečné setkání, ale zatím připravujeme pouze virtuální návštěvu našich přátel v Německu. Chtěli bychom vyběhnout 1. února, podrobnosti ještě zveřejníme.

Zatím si můžete prohlédnout práce našich žáků nebo se podívat na stránky naší partnerské školy v Německu do sekce News -  https://nfg24.de/w_press/

Magda Pavlicová a Zdeňka Genserová, vyučující německého jazyka